האם כאבים בבטן העליונה הם כתוצאה מאולקוס?

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir
באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

כשמופיע כאב בבטן העליונה, רצוי לבדוק אם הוא מופיע קרוב לאכילת מזון או ארוחה במהלך היום. לבדוק מה משך הכאב ומתי הוא נעלם. אחד מתסמיני כאבי הבטן העליונה היא כתוצאה מכיב פפטי, או כיב קיבה שבשפת העם נקרא אולקוס.

ממה נגרם אולקוס?

כיב בקיבה, הוא למעשה פצע ברירית שמצפה את הקיבה או את החלק מהמעי הדק שקרא כיב- פצע. רוב הכיבים הם תוצר של  זיהום שמקורו מגיע מהחיידק ההליקובקטר פילורי או מצריכת תרופות. חיידק זה שוהה בקיבה ובדרך כלל לא גורם לבעיות. אך לעתים הוא גורם לדלקת ולכאבים בבטן העליונה שזה מה שנקרא, האולקוס. תרופות גם יכולות לגרום לכיב זה ולכן כדאי להתייעץ עם רופא טרם השימוש בתרופות מסוימות.

אולקוס טיפול טבעי

כשמופיע אולקוס מומלץ בטיפול טבעי לחדול משתייה של קפאין, אלכוהול, קולה ורצוי גם להפסיק לעשן. אלו דברים המשפיעים על חומציות בקיבה הסיבה של כאבי בטן עליונה. כשרמת החומציות בקיבה תקינה אזי המזון מתעכל טוב ובאופן יעיל וממשיך את המסלול שלו במערכת העיכול. אך כשיורדת רמת החומציות בקיבה בעקבות שתייה רבה של משקאות שמכילים קפאין או צריכה רבה של תרופות זה פוגע ישירות בפירוק המזון שמחדירים לגוף, אלו גורמים ישירות לבעיות עיכול כמו ריח רע מהפה, גזים רבים, כאבי בטן ואלרגיות וגם בעיות עור למיניהן. חשוב לומר שעודף חומציות גם עשוי להביא לבעיות, לכן מילת המפתח היא- איזון.

כשמופיע כאב בבטן העליונה, רצוי לבדוק אם הוא מופיע קרוב לאכילת מזון או ארוחה במהלך היום. לבדוק מה משך הכאב ומתי הוא נעלם. אחד מתסמיני כאבי הבטן העליונה היא כתוצאה מכיב פפטי, או כיב קיבה שבשפת העם נקרא אולקוס.

אבחון אירידיולוגי

היום ניתן לעשות הערכת מצב בריאות דרך סימנים בחלק הצבעוני של העין שנקרא הקשתית ובחלק הלבן שנקרא סקלרה. מדובר באבחון שמבוסס על עבודה מרובת שנים של רופאים, הומיאופתים, נטורופתים בכל העולם. באמצעות אירידולוגיה ניתן לאתר את השורש לבעיות רבות ומקורם של סימפטומים רבים שלעיתים קרובות הרפואה הקונבנציונלית לא מזהה. הסימנים בעין מופיעים זמן רב לפני הופעת סימפטומים אפילו בגוף ולכן האירידולוגיה היא גם רפואה מונעת. ישנם סימנים בעין באמצעותם ניתן בעיה כמו כיב קיבה (אולקוס) ולפי המצב הכללי של מערכת העיכול אפשר לדעת כיצד לסייע לחולה ולהמליץ על הטיפול המתאים ביותר עבורו.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


  מרים גרבר אירידיולוגיה

  כאבים בבטן העליונה

  כאבי בטן או כאב בטן באזור בטן עליונה, מתייחס אל כאבי בטן או כאב בטן מעידים לא פעם על מחלות מעי דלקתיות, לעיתים בעיות בכיס המרה, המעי גס וכן כיב קיבה או בעיית אולקוס שלמעשה התסמין הראשון שלה קשור לכאבי בטן.

  אז אם אתם גם אתם סובלים מכאבי בטן בלתי פוסקים, פניתם לבדיקה מקדימה על פי המלצת הרופא ובכל זאת שום דבר לא עלה בממצאי הבדיקה, כדי לדבר על אבחון אירידיאולוגי שיעזור גם לכם לחזור לשגרת החיים הנורמטיבית שאבדה עם הזמן.

  אלו בעיות קשורות בכאב בטן עליונה?

  מעבר לבעיות של המעי, אבנים בכיס המרה, כאב של הבטן, כאב בחלק התחתון של הבטן, בדרך כלל מגיע גם עם אי נוחות בבטן התחתונה, תחושות של כאב בקיבה או בתריסריון ועוד, כל אלה הם בדרך כלל חלק מהבעיות שקשורות בכאב של הבטן העליונה.

  אז איך באמת מאתרים את הבעיה? באמצעות המדריך השלם אותו מביאה בפניכם ד"ר מרים גרבר, תוכלו לאתר את הבעיה ולתת לה את המענה הטוב ביותר.

  כאבי בטן עליונה

  אולקוס? ממה זה נגרם?

  אם כן, במקרה של קשר בכאבי בטן התחתונה או במקרה של צרבות, חולשה, הקאות ולעיתים הקאה דמית סביר להניח כי מדובר בתחושות שנגרמו על ידי האולקוס וכך גם התוצאה של הכאב. כאמור, כיב הקיבה הוא פצע לכל דבר וכשהוא מתיישב על המעי, הוא יכול בהחלט לגרום למצב של מעי דלקתיות. לא טיפלתם בזה בזמן? זה בהחלט יכול להפוך גם לבעיית דלקת בלבלב.

  בגדול רוב בעיות הכיב לרבות מעיק דלקת נגרמים בשל הליקובקטר, חיידק שלעיתים מצריך טיפול ועצם הטיפול עצמו עלול לפגוע בחיידקים הטובים ובין לבין לגרום למצב לש כיב קיבה.

  מתקנים משהו ופוגמים במשהו אחר? בדיוק בשלב הזה נכנסת ד"ר מרים גרבר לתמונה ומספקת לכם את הפתרון הטוב ביותר עבור הכיב שמסרב לעזוב עם הכאבים העזים.

  הקשר בין אולקוס לבין כאבי בטן עליונה

  כדי לבטל מראש את הקשר בין הכאב של הבטן העליונה לבין האולקוס, חשוב לבדוק מתי מופיע הכאב, האם זה קורה בסמיכות לאכילה או בזמן הארוחה? כמו כן, חשוב לבדוק גם את משך הכאב עצמו ובו זמנית מתי הוא נשכח. אלו הם למעשה התסמינים שיקבעו האם שאותם כאבי בטן עליונה קשורים כך או אחרת לבעיית האולקוס.

  ואם אכן מדובר באולקוס? איך מטפלים בזה?

  מרגע שאתם מגלים שיש לכם אולקוס, רצוי לעזוב את משקאות הקפה או כל דבר שמכיל קפאין. כמו כן יש להמעיט באלכוהול ואם מעשנים זה בהחלט הזמן להפסיק.

  בגדול, חשוב מאוד לתת את תשומת הלב לכל מזון שיכול לגרום לחומציות בקיבה שהרי זו הסיבה העיקרית לכאבים שלא עוזבים את חלקה של הבטן העליונה.

  מה קורה כאשר רמת החומציות תקינה? המזון מתעכל בצורה טובה יותר וכך גם פועלת מערכת העיכול ומונעת מכם המון בעיות בריאותיות ששווה למגר בטרם עת.

  לעומת זאת, כאשר רמת החומציות יורדת בעקבות התנהלות שאיננה תקינה בהיבט התזונה, פירוק המזון משתבש, נוצרות בעיות עיכול, בעיות גזים וכן כאב בטן עליונה וכד' ומכאן גם עניין האיזון שכל כך נדרש לייצור סביבת פלורת מעיים תקינה.

  לכן, אם יש כאבים בבטן עליונה, כפי שכבר צוין, כדי לאזן את המצב חשוב ביותר לאתר את זמן הכאב, האם זה לפני אוכל, אחרי אוכל או תוך כדי.

  איך מאבחנים ומאמתים כי כאב הבטן העליונה אכן קשור באולקוס? הכול אודות האבחון האירידוילוגי

  האבחון האירידיולוגי פורץ דרך של ד"ר מרים גרבר יכול לחולל נפלאות בגופכם ולאפשר לכם בריאות תקינה בלא מעט רבדים, חלקים בגוף ובין היתר גילוי כל הסיבות לכאב הבטן העליונה. כאמור, ערכת המצב שתתבצע על ידי אבחון זה, תגיע מהסתכלות מעמיקה בחלק הצבעוני של העין וכן על הקשתית עצמה ובחלק הלבן של העין.

  באמצעות הסתכלות מעמיקה, שבה משתמשים כיום המוני מטפלים, אפשר יהיה לאתר את שורש הבעיה, להבין את הסיבות ואת הסימפטומים וכן לעצור ולמזער את גודל הנזקים בצורה משמעותית ביותר.

  בין כל הסימנים שאפשר לקרוא מגלגל העין, כך גם אפשר לאתר את כיב הקיבה או האולקוס ולפי התוצאות שתתקבלנה והטיפול הרפואי שיתקבל מהרופא, אפשר בהחלט להשלים את התמונה ולהתאים את הטיפול הטוב ביותר.

  האם אפשר לאבחן בעיות עיכול לפני שחלילה זה יהפוך לאולקוס כרוני?

  יש אין ספור סיבות לבעיות במערכת העיכול, כמו שכבר צוין, זה יכול להיות כאב בטן עליונה, נפיחות קשה, גזים, עצירות, שלשולים, צרבות ועוד.

  איך מתמודדים עם הבעיה? בחלק מהמקרים הלא מטופלים, הדבר הסתיים אצל לא מעט אנשים בכיב קיבה ולעיתים אף דלקות מעי, דלקות לבלב ועוד.

  אז אם שאלתם איך אפשר לאבחן את הבעיה, באירידיולוגיה כמו באירידיולוגיה, אפשר ואפילו מומלץ לתת למקצוענים לחדור אל מעמקי העין ולראות דרכה מה באמת הגורם לבעיה ואיפה בעיות העיכול שלכם עומדות נכון לרגע הכאב.

  בדיקות אירידיולוגיות לגילוי בעיות עיכול ואולקוס – עד כמה זה יעיל?

  יותר ויותר אנשים שעושים בדיקת קולונוסקופיה או גסטרוסקופיה מעידים שלמרות הכאב ופגיעה באורח החיים שלהם, לא נמצאו ממצאים לדבר. האם צריך לוותר ולחשוב שאין זו הסיבה? בדיוק כאן, בסיור קטן על גלגל העין, מצליחה דוקטור מרים גרבר לראות מה שלעיתים אי אפשר לאתר בבדיקות שצוינו כאן וזאת גם הסיבה שרבים וטובים בוחרים בה או בדומים לה מתוך אמונה ברופאה שונה שאינה פחותה מהרפואה הקונבנציונלית.

  האם כאב בטן עליונה קשור גם בדלקת לבלב?

  כמו האולקוס, יש אין ספור סיבות לכאבי בטן עליונה וביניהם גם חשד לגבי דלקת בלבלב ולעיים אף דלקת חריפה במיוחד העלולה לסכן חיים.

  דלקת בלבלב איך יודעים שזה כבר לא אולקוס וזה עלה שלב? תסמינים

  התסמינים הברורים ביותר לדלקת בלבלב זה כאב הבטן העליונה, לכן חשוב לבצע בדיקה מדוקדקת מאוד ואבחון נכון כדי לשלול או לאמת דלקת בלבלב, אולקוס או להיפך, לא כיב אלא משהו חמור הרבה יותר.

  איך יודעים שזה לבלב? לרוב זה גם יקרין לגב, לכל זה יתווספו בחילות והקאות, במישוש של אזור בטן עליונה, ירגיש המטופל רגישות, בטן גדולה מהרגיל ולעיתים גם גוון של צהבת על העור לרבות שטפי דם.

  האם אפשר לעלות על זה בזמן? אבחון של דלקת לבלב בשל כאבי בטן עליונה – אבחון אירידיולוגי אבחון בלובן העין

  אחד השירותים פורצי הדרך של ד"ר מרים גרבר הם האירידולויגה, אבחון ממוקד בלובן העין ומיד לאחר מכן, ריפוי טבעי ביותר לנפש ולגוף.

  אבחון בחלק הלבן של העין הוכיח את עצמו וכמו אז, היום יותר מתמיד מאפשר לדעת מה בדיוק מתרחש בגוף, ממה נגרם כאב הבטן ואיך אתם אמורים לרפא אותו.

  מהם הסימנים שמופיעים על לובן העין ואיזו פרשנות הם מקבלים במעמד האבחון?

  הסימנים על גבי החלק הלבן של העין, יכול להעריך בצורה מדויקת ביותר את התפתחותה של הדלקת. כמו כן, אם יש פרזיטים או כל חיידקים לרבות התפתחות של גידולים, כיב קיבה, אולקוס, בעיות במעי, כיס מרה ולבלב – ההסתכלות המעמיקה אל תוך לובן העין יכולה בהחלט לשלול או לאמת את הבעיה.

  כיצד מתרחשת בדיקה אירידיאולוגית בפועל?

  כמו מפת איברים על כל חלקי הגוף, כך גם בלובן של העין, סימנים כאלה ואחרים שלכל אחד ואחד מהם יש את המיקום הנכון והערכת המצב הבריאותי – הפעם ללא תופעות לוואי קשות וללא פלישה חודרנית אל הגוף.

  איפה אפשר למצוא אירידיולוג שיאבחן אתכם נכון?

  אחד הדברים החשובים ביותר לאיתור הבעיה זו הפנייה אל תחום האירידיולוגיה אך עם זאת, חשוב לוודא כי אכן מדברים על שילוב בין האירידיולוגיה ולקיחת התאוריה ומבנה מולד בחשבון ובו זמנית לא לפספס את תחלואים כרוניים או נרכשים – הכול כדי לתת את התמונה האמיתית של מה באמת קורה בגוף, האם זה אולקוס, האם כאב הבטן העליונה נגרם מדלקת במעי, לבלב? מה הסיבה האמיתית?

  רוצים לשלול כל מחלה שהרפואה הקונבנציונלית לא הצליחה לאתר בזמן? בין שזו בעיה מזערית ובין שזו בעיה שהשלכותיה חמורות לצד הרפואה הקונבנציונלית חשוב לפנות לגורמי מקצוע שיבטיחו את האבחון המוקדם והסיוע במיגור המחלה לאלתר ובדיוק השלב הזה, נכנסת ד"ר מרים גרבר לתמונה ובאמצעות הידע, הניסיון וההכרת של התחום פורץ הדלת מאפשרת לכם אבחון מדויק וכן טיפול על צד הטוב ביותר.

  למה דווקא בדיקה אירידיולוגית יכולה לעזור לכם לאתר את הבעיה?

  צילום פשוט של גלגל העין, זה כל מה שצריך כדי לאבחן בצורה הטובה ביותר את הסיבות לכאבי הבטן העליונה וגילוי כל הסיבות לבעיית העיכול שחוזרת ונשנית.

  התנפחות בבטן, אי נוחות, בעיות הקשורות במעי ועוד, אלו הם רק חלק מהבעיות שלא תעלמנה מעצמן אלא אם תעשו את הצעד הראשון, תעשו את האבחון ואם זה אכן כיב קיבה שווה לבצע את הטיפול המתאים, לשנות את הרגלי האכילה ואם יש המצאות של פרזיטים במערכת העיכול חשוב למגר אותם כדי למגר יחד איתם שורה של תופעות לוואי מציקות.

  מה יכול לאפשר לכם האבחון המוקדם?

  כפי שהבנתם, כמו כל אבחון, בפרט האבחון האירידיולוגי מאפשר להצביע על שורש הבעיה הרבה לפני שתגישו למעבדה קונבנציונלית והיא תאתר את הבעיה אם בכלל.

  הבדיקה האירידיאולוגית מביאה אין ספור של יתרונות מלבד איתור הבעיה בזמן, בשלב המוקדם היא גם תספק את הטיפול הטבעי הטוב ביותר ולצד ההיבט הפיזי, תינתן תשובה גם להיבט הרגשי שהוא לא פחות גורם עיקרי של הכאב, כיב קיבה/ אולקוס.

  הפעם, בדיקה מצוינת ומקיפה שאינה פולשנית ומיד לאחר מכן פתרון לכל הבעיות לרבות מתן טיפול שיסייע לכם להשאיר את כאב הבטן והשלכותיו הרבה מאחור.

  בדיקה אירידיאולגית – למה דווקא כאן?

  ד"ר מרים גרבר היא זו שהביאה את האבחון האירידיאולוגי וכאן היא מאפשרת גם לכם למגר את הכאב החוזר והנשנה בחלקה העליון של הבטן.

  באמצעות הידע והניסיון, מאתרת ד"ר גרבר את המיקומים של הבעיה וכן את הסיבה ומאפשרת לכם גילוי מוקדם המאפשר להתחיל ולקבל טיפול מהיר ומשפר איכות חיים.

  כאב הבטן לא עוזב אתכם? מרגישים כי איכות החיים שלכם נפגמה ולא רק בהיבט הפיזי? כמו כל גוף, כך גם הנפש, כשמשהו לא תקין זה בהחלט יכול להשפיע על שאר המערכות ולהפוך את החיים למורכבים ואף בעייתיים יותר.

  נשמע לכם מוכר? צריכים עזרה? דר" מרים גרבר, מומחית בעלת שם ומוניטין זה שלושה עשורים בתחום מביאה גם בפניכם אבחון פורץ דרך – הפעם אפשר לראות הכול דרך מקום אחד, לטפל ולחזור לשגרת חיים נורמטיבית.