האם כאבים בבטן העליונה הם כתוצאה מאולקוס?

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir
באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

כשמופיע כאב בבטן העליונה, רצוי לבדוק אם הוא מופיע קרוב לאכילת מזון או ארוחה במהלך היום. לבדוק מה משך הכאב ומתי הוא נעלם. אחד מתסמיני כאבי הבטן העליונה היא כתוצאה מכיב פפטי, או כיב קיבה שבשפת העם נקרא אולקוס.

ממה נגרם אולקוס?

כיב בקיבה, הוא למעשה פצע ברירית שמצפה את הקיבה או את החלק מהמעי הדק שקרא כיב- פצע. רוב הכיבים הם תוצר של  זיהום שמקורו מגיע מהחיידק ההליקובקטר פילורי או מצריכת תרופות. חיידק זה שוהה בקיבה ובדרך כלל לא גורם לבעיות. אך לעתים הוא גורם לדלקת ולכאבים בבטן העליונה שזה מה שנקרא, האולקוס. תרופות גם יכולות לגרום לכיב זה ולכן כדאי להתייעץ עם רופא טרם השימוש בתרופות מסוימות.

אולקוס טיפול טבעי

כשמופיע אולקוס מומלץ בטיפול טבעי לחדול משתייה של קפאין, אלכוהול, קולה ורצוי גם להפסיק לעשן. אלו דברים המשפיעים על חומציות בקיבה הסיבה של כאבי בטן עליונה. כשרמת החומציות בקיבה תקינה אזי המזון מתעכל טוב ובאופן יעיל וממשיך את המסלול שלו במערכת העיכול. אך כשיורדת רמת החומציות בקיבה בעקבות שתייה רבה של משקאות שמכילים קפאין או צריכה רבה של תרופות זה פוגע ישירות בפירוק המזון שמחדירים לגוף, אלו גורמים ישירות לבעיות עיכול כמו ריח רע מהפה, גזים רבים, כאבי בטן ואלרגיות וגם בעיות עור למיניהן. חשוב לומר שעודף חומציות גם עשוי להביא לבעיות, לכן מילת המפתח היא- איזון.

כשמופיע כאב בבטן העליונה, רצוי לבדוק אם הוא מופיע קרוב לאכילת מזון או ארוחה במהלך היום. לבדוק מה משך הכאב ומתי הוא נעלם. אחד מתסמיני כאבי הבטן העליונה היא כתוצאה מכיב פפטי, או כיב קיבה שבשפת העם נקרא אולקוס.

אבחון אירידיולוגי

היום ניתן לעשות הערכת מצב בריאות דרך סימנים בחלק הצבעוני של העין שנקרא הקשתית ובחלק הלבן שנקרא סקלרה. מדובר באבחון שמבוסס על עבודה מרובת שנים של רופאים, הומיאופתים, נטורופתים בכל העולם. באמצעות אירידולוגיה ניתן לאתר את השורש לבעיות רבות ומקורם של סימפטומים רבים שלעיתים קרובות הרפואה הקונבנציונלית לא מזהה. הסימנים בעין מופיעים זמן רב לפני הופעת סימפטומים אפילו בגוף ולכן האירידולוגיה היא גם רפואה מונעת. ישנם סימנים בעין באמצעותם ניתן בעיה כמו כיב קיבה (אולקוס) ולפי המצב הכללי של מערכת העיכול אפשר לדעת כיצד לסייע לחולה ולהמליץ על הטיפול המתאים ביותר עבורו.

פרטיך נשלחו בהצלחה ואנו נחזור אליך בהקדם.

מרים גרבר אירידיולוגיה