השלכות ותסמינים של התקפי חרדה

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir
באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

התקפי חרדה הן תופעות מוכרות ונפוצות בקרב אוכלוסיות בגילאים שונים והן ללא ספק אחד התופעות הקשות יותר הגורמות לדכדוך, תחושה לא נעימה ופגיעה בצד הפיזי והנפשי. התקפים אלו מוכרים בקרב ילדים, בני נוער, בוגרים ובכלל בכל שכבות האוכלוסייה. לרוב, התקפים אלו יכולים לנבוע מכמה סיבות שיכולות להשפיע רבות על התפתחות ההתקפים, אך הם משתנים מאדם לאדם. לרוב, התקפים אלו נובעים כתוצאה ממשברים ושינויים שונים בחיים, אך הם יכולים לקרות גם בשל סיבות גנטיות. ביון היתר התקפי חרדה יכולים לקרות כתוצאה ממחלה מסוימת, כתוצאה מקווי האישיות של אותו לוקה ואף מגורמים פיזיים או תורשתיים.

ההשלכות של התקפי חרדה

התקף חרדה יכול להיות בדרגות שונות והוא מהווה תגובה לאיום בלתי מוכר, כמעיין פחד מסוים אשר משתלט על גופו של הלוקה בהתקף מבלי שניתן למצוא לכך סיבה ברורה ולעיתים אך הלוקה אינו מבין למה הוא חש בכך. קיימים כמה סימפטומים בולטים המצביעים על התקף חרדה, אשר לא כולם יכולים להופיע, אך אם חלקם מופיעים, ניתן לומר בוודאות כי מדובר בהתקפי חרדות.

התסמינים להתקפי חרדות

סחרחורת, רעדים בכל הגוף, הזעת יתר, פעימות לב מואצות, קוצר נשימה, תחושת לחץ, גלי חום, תחושת מחנק, בחילות והקאות, שרירים מתוחים ובעיקר הרגשה לא נינוחה. התקפים אלו יכולים להיערך באופן ממוצע כ – 10 דקות ואף יותר, מה שגורם ללוקים בהתקפים אלו לנטרל את עצמם מפעילות חברתית, לא להופיע בעבודה ולהסתגר בביתם שחלילה לא יקרה להם משהו.

טיפולים שונים בהתקפי חרדה – טיפולים וטבעיים ותרופתיים

הרפואה המתקדמת לא פסחה על תחום זה ונראה כי יש לא מעט טיפולים היעילים להתקפים אלו, בין אם מדובר בטיפולים טבעיים או טיפולים קונבנציונליים באמצעות כדורים אשר מציעה הרפואה המסורתית. אך הבעיה מתחילה שרבים מהלוקים בהתקפים אינם פונים לטיפול בשל חוסר מודעות, חששות ומסטיגמה מסוימת בטיפולים אלו ובכלל הם מתקשים להפנים כי הם לוקים בהתקפי חרדות, לכן על הסובבים את הלוקים לעורר בהם את הצורך ולהפציר בהם לגשת לטיפול, על מנת למגר את התופעה.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


    מרים גרבר אירידיולוגיה