סובלים ממתח נפשי מתמשך?

מרים גרבר מציעה לכם אבחון סיבות, תסמינים וטיפול טבעי לשיפור משמעותי

אין ספק שאחת הרעות החולות המשמעותיות של השנים האחרונות, היא רמת מתח וסטרס נפשיים, גבוהים במיוחד. אחד מכל שלושה אנשים, מעיד על עצמו כי הוא חווה או חווה בעבר, מתח נפשי מתמשך. אשר נמשך למעבר לזמן נקודתי.

מהו מתח נפשי מתמשך?

טיפול במגוון בעיות גוף ונפש

מתח נפשי מתמשך, מתאר מצב וקושי בו לאורך זמן (מעבר ליום – שבוע), אדם נמצא במצב מתוח, אשר מקשה עליו לתפקד, לישון, לאכול או להשתתף בסיטואציות חברתיות. אנשים המתלוננים על מתח נפשי מתמשך, לרוב יעידו כי יש להם נטייה להתרחק מהאנשים הקרובים אליהם בתקופות אלה וכי המצב הנפשי של המתח, משפיע משמעותית על חיי הזוגיות שלהם, הקשר עם הילדים, עם החברים ועל ההצלחה בעבודה.

ממה נובע מתח נפשי מתמשך?

מתח מסוג מתמשך, יכול לנבוע ממספר רב של גורמים, חלק מהם חיצוניים, כמו עומס גבוה בעבודה,  קושי כלכלי מתמשך, משברים במשפחה ובזוגיות ואפילו לידה של ילד והגדלת תחומי האחריות של הפונה. סיבות אחרות שיכולות להוביל למתח נפשי מתמשך, יכולות לנבוע מאירועים טראומתיים, אשר לא טופלו לעומק ונשארו בבסיס המחשבה, התת מודע והנפש של האדם ומשפיעים על שלוות הנפש שלו לאורך זמן.

איך מתבטא מתח נפשי ממושך?

מתח נפשי ממושך יכולים להתבטא במספר אופנים אשר כולם משפיעים על אורח החיים ועל איכות החיים של מי שסובל מכך. זה יכול להתבטא כפי שכתבתי מעלה, בבעיות שינה. כשאנחנו נכנסים למיטה, המתח הטבעי בגוף שלנו, אמור להתפרק ולהשתחרר ולאפשר לנו את המנוחה, שהגוף והנפש שלנו כל כך צריכים. במצבים בהם אדם נמצא במתח נפשי ממושך, הפעולה של ההשתחררות וההירגעות, לא מתרחשת והמתח נשאר למרות המנוחה הפיזית. מצב זה יכול להגדיל ולהעצים את רמות המתח וזאת מחוסר שינה ובכך להעצים את חוסר התפקוד והקושי.

אבחון וטיפול טבעי במתח נפשי מתמשך בקליניקה שלי

לרוב, כאשר אנשים פונים אליי, הם לא יתארו את המצב שלהם כמתח נפשי מתמשך כסיבת הפניה. אלא יפנו בעקבות תסמינים של שינוי דרסטי במשקל (ירידה או עליה), קשיים בשינה ובמנוחה, חולשה כללית וחוסר תפקוד או אפילו תופעות פיזיות כמו אנמיה ורעידות. מצב המתח הנפשי, נחשף בתהליך האבחון המקצועי שאני עושה להם ועצם האבחון ומתן השם, למצב בו המטופל נמצא, הן כבר חלק מהפתרון והדלקת זרקור לכיוון אליו המטופל צריך ללכת, לכיוון השיפור וההחלמה.

לאחר יצירת הקשר הראשוני איתי, תיקבע פגישת אבחון מקצועית, אשר את כל הפרטים עליה, תוכלו לקבל בשיחה הטלפונית המקדימה ולאחר ביצוע האבחון, נבנה ביחד, תכנית טיפולים אשר מורכבת מכל תחומי ההתמחות וההסמכה שלי, בצורה מיטבית ופרסונלית למטופל. כל איד והדרך שלו להחלים, כל איש והשיטה שמתאימה לו. האינטואיציה, הניסיון והתשאול הברור שייעשה בפגישה, יסייעו לנו לבנות את התוכנית הכי נכונה ואיכותית למתח הנפשי המתמשך, במטרה להפחית אותו בהדרגה לאורך זמן.

דברים שחשוב לזכור בכניסה לתוכנית טיפולים מכל סוג

חשוב לזכור קודם כל, כי הטיפול הינו תמיד תהליך, שיכול לקחת זמן ולא תמיד נראה בו תוצאות מיידיות וסיפוק מידי. ההבנה שזהו תהליך, תאפשר לנו להבחין טוב יותר בשיפור ההדרגתי, אותו נחווה עם התקדמות תוכנית הטיפולים וההקפדה עליה. כמובן שבמידה ונראה כי ישנו צורך בהתאמה ושינויים, התוכנית הינה גמישה וכך גם אופי הטיפול. יחד בשיח פתוח ובאמון מלא, נעשה את הדרך הזאת לשלווה הרצויה והכל כך חשובה בחיים של כולנו.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


    מרים גרבר אירידיולוגיה