ממה נובעת תחושת מחנק בגרון?

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir  באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

רבים הם האנשים שחוו בחייהם רגעי לחץ ומתח המתבטאים עם תחושת מחנק בגרון ואין כמעט אדם שלא חווה אירועים קשים ומלחיצים בחייו. ישנן תקופות בהן אדם חווה לחץ ומתח כרוני כמו למשל בתקופת לימודים, מחלה או מחלה של קרובים, אופי עבודה ועוד. בעולם המודרני ישנו צורך תמידי להישגים ועמידה ברף גבוה של דרישות. הצורך הזה מהווה גם הוא מקור ללחץ ומתח שעלול להתבטא בתחושות של מחנק בגרון בעיקר כאשר אדם לא מבטא באופן מלא את כשרונותיו, רצונותי ומחשבותיו.

אבחון מקור תחושת חנק בגרון באמצעות אבחון גלגל העין

לא תמיד ניתן לאתר את מקור הבעיה ממנה נובעת תחושת מחנק בגרון וקשה לשייך אותה לדיכאון או לסיבה אחרת. באמצעות בדיקה שנקראת אירידיולוגיה, הערכת מצב בריאות דרך סימנים בגלגל העין, ניתן לאתרן את מקור הסימפטום. ישנם טיפוסי עיניים שתחושת תחושת גוש בגרון מהווה חלק בלתי נפרד מהנטייה הגנטית של המבנה ולכן בשלבים שונים של חייהם הם יחוו תחושת חנק שאינה קשורה דווקא למצבם הרגשי. המקור הוא תפקוד לקוי של בלוטת התריס ולכן הטיפול צריך להיות מכוון לבלוטה מעניינת זו שאחראית על הרבה מאוד תפקודים בגוף.

יש אנשים שיודעים להתמודד עם הלחץ הזה טוב יותר והלחץ עבורם הוא מניע חיובי. ויש כאלה שמתעוררים עם תחושת מחנק בגרון. לכן חשוב מאוד לדעת איך להוריד את רמת החרדה והלחץ ולהיעזר בכל מה שניתן על מנת להפיג אותו מחיינו. פעילות ספורטיבית וכל פעילות מרגיעה אחרת כמו מדיטציה, יוגה, טאי צ’י, או כל דבר שיגרום לנו להרפיה של הגוף שלנו, השרירים והנפש.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


    מרים גרבר אירידיולוגיה