תסמונת פוסט טראומה

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir 
באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

לפני יומיים שמעתי אם של חייל מגוללת מציאות עגומה בה בנה החייל הלך לצבא שמח וטוב לב, חזק וחדור מוטיבציה ליחידה קרבית וחזר שבר כלי. מערכת הביטחון עושה הכול כדי להתנער מאחריות על מה שקרה לבחור בקרבות צוק איתן. אחת הטענות של האם הייתה העדר בדיקה מקדימה נפשית האם בנה מתאים לעמוד באירועים טראומתיים ונשאלה השאלה: האם אפשר לדעת מראש מיהו האדם מתאים ללוחמה שבה דרוש חוסן נפשי יוצא דופן ומי לא יעמוד בלחץ ויחווה פוסט טראומה אשר תהרוס את חייו.

לא ניתנה תשובה וכיום אין במערכת הצבאית או הרפואית כלים לצפות מי יסבול מפוסט טראומה ומי לא.

אבל קיימת אפשרות –  באירידולוגיה – בדיקה פשוטה על ידי צילום העין – אני יכולה לראות בצורה ברורה ומדויקת מי הם האנשים שיכולים לעמוד באירועים טראומתיים קשים ומי אלו שלא יכולים ויישברו בדרגה זו או אחרת במהלך השירות.

צילום פשוט של העין – ויש אינדיקציה לגבי חוסנה של מערכת העצבים, יכולת ההתמודדות עם מצבי מתח ולחץ קיצוניים, ובמקביל חוסן גופני המתאים למאמץ פיזי שנדרש מלוחם – חוסן פיסי שמשפיע גם על החוסן הנפשי.

באירידולוגיה אני יכולה לצפות מראש מי הם האנשים היותר רגישים, מי הם האנשים היותר שאפתניים, מי הם אלו שיוכלו לעמוד בתנאי שטח קשים ומי פחות ומי לא ועוד תכונות רבות נוספות כולל מצב גופני ונטייה למחלות ספציפיות.

אני מרים גרבר – אירידולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש, מציעה למערכת הגיוס להיעזר בכלי מופלא, לא פולשני, לקבלת פרופיל נפשי ופיזי ראשוני שידייק את ההתאמה של המתגייסים לתפקידים השונים.

הסימנים נבדקו על ידי בניסויים קליניים מבוקרים בבית חולים וולפסון ובטכניון. בניסויים נבדקו גם מאפיינים אישיותיים וגם נטייה למחלות מסוימות והתוצאות היו טובות מאוד. אירידולוגיה היא בתחום המדע ואותם הסימנים מעידים על אותן הבעיות באופן עקבי.

יתרון נוסף – ניתן להיעזר באירידולוגיה לגילוי מחלות מסכנות חיים ובכך למנוע פגיעה בחיילים במהלך השירות ותביעות מיותרות.

אירידולוגיה – ללא פלישה לגוף וללא גרימת נזק.

מרים גרבר – אירידולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


    מרים גרבר אירידיולוגיה