7 תרגילים להתמודדות עם כאב גב תחתון

ד”ר מרים גרבר .Ph.D.MBMD Dip.H.Ir
באירידיולוגיה וריפוי טבעי גוף/נפש

רוב האוכלוסייה המבוגרת בעולם המערבי סובלת מכאבים בגב התחתון, ההערכה שמדובר בכמעט 80 אחוז מכלל האוכלוסייה המערבית. הכאבים ברוב המקרים חולפים כשם שהם מגיעים. אך עם זאת 60 אחוז מהם ממשיכים לסבול מכאבים חוזרים ונשנים. אחת הסיבות העיקריות לכאבי הגב היא מבנה מולד המתבטא בחולשה של עמוד השדרה והשרירים התומכים. הכאב מתעצם בישיבה הממושכת מול המחשב ובמשרד. חלק נכבד מכאבי הגב נובעים מלחצים נפשיים הקשורים בדרך כלל בהתמודדות עם נושאי הישרדות.

איך ניתן למנוע מהכאב להגיע, ואם הוא כבר כאן מה אפשר לעשות על מנת להקל על הכאבים, מה צריך לדעת והדרכים כדי לשחרר את הגב כבר ברגע שהוא מתחיל לכאוב? להלן שבעה תרגילים לכאבי גב תחתו שיניעו את הגוף בכל מישור תנועתי שניתן ושיכולים לספק פתרון רגעי וגם עתידי לכאבי הגב. מומלץ לבצע תרגילים לגב תחתון הללו לפחות שלוש פעמים ביום, למשך חמש דקות.

7 תרגילים לכאב גב תחתון

  1. תנשמו 10 נשימות עמוקות, תחדירו את חמצן לכל אבר בגופכם וכך גם תצליחו לאט להרגיע את הגוף.

  2. כפפו את הראש לפנים שלכם כשהסנטר קרובה לעצם החזה ותחזרו חזרה למצב התחלה. פשטו את ראשיכם לאחור כשאתם מרימים את הסנטר לעבר התקרה ותחזרו למצב התחלה. כפפו את הראש בכפיפה לצד לכיוון הכף הימנית וחזרו למצב התחלה ואחר כך בצעו את התנועה לכיוון הכתף השמאלית. עשו תנועה של מעגל עם הראש לצד ימין ולצד שמאל.

  3. הרימו את הכתפיים לעבר האוזניים וחזרו להתחלה. הורידו את הכתפיים לעבר הרצפה וחזרו להתחלה. סובבו את הכתפיים לאחור ולפנים.

  4. כשכפות הידיים אוחזות אחת בשנייה מאחורי הגב, תמתחו אותן לאט עד הכתפיים והחזה על ידי הרמה של הידיים למעלה, זאת מבלי לשחרר את הידיים.

  5. הרימו את הרגל שלכם על כיסא וכעת מתחו אותה. ועכשיו תמתחו את הגב שלכם אחורה.

  6. עשו סיבוב של הגב כמה פעמים לכל צד (ימין ושמאל) כשאתם שומרים על הרגליים בקו ישר.

  7. כעת עימדו, תכופפו את הגב קדימה ותמתחו את רגליכם.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


    מרים גרבר אירידיולוגיה